Основні технології природотерапії

 Ідея використання природотерапевтичних технологій у з'явилася ще у часи Давнього Китаю, Індії, Греції. Великого значення психолого-педагогічного потенціалу природних матеріалів, цілеспрямованому використанню вчителем природних засобів в організації освітнього процесу, надавали такі вітчизняні та зарубіжні класики педагогіки, як К. Бернар, О. Захаренко, Я. Коменський, В. Сухомлинський, Р. Штейнер, С. Шацький та ін. Вчені відмічали потужний ефект природотерапії, що на їх переконання полягає не тільки в значному поліпшенні фізичного та психічного стану дитини, але й у підвищенні її інтелектуальних здібностей. Природотерапія у своєму арсеналі має низку терапевтичних технологій: пісочна терапія, зоотерапія, анімалотерапія, фітотерапія, акватерапія та ін. 

 Аеротерапія

Аеротерапія передбачає застосування з профілактичною та лікувальною метою чистого повітря. Аеротерапія поліпшує нервову регуляцію і збагачує організм киснем. Застосовується у вигляді повітряних ванн (теплих, прохолодних чи холодних). Звичайно аеротерапію поєднують з ходінням та рухливими іграми.


 Пісочна терапія

Принцип «терапії піском» був запропонований К. Юнгом. Пісок має властивість поглинати «негативну» енергію. Взаємодія з ним стабілізує емоційний стан дитини. Доведено, що пісок наділенений унікальними властивостями і здатен викликати образи певного характеру, якими не наділений жоден з матеріалів, які застосовують в арт-терапії. 



 Звукотерапія

Спів птахів, шелест листя, шум дощу - це природне звукове середовище, яке дитина закарбувала з моменту свого народження, вони закріплені в її генетичній пам'яті й супроводжують її протягом усього життя. Доведено, що саме звук викликає багатий спектр емоцій, тому слухаючи природні звуки, людина відчуває спокій та радість, адже вони стимулюють нервові центри та живлять тканини організму.


Анімалотерапія 

Тварин вважають психотерапевтами від природи. Дослідження вчених показали, що у присутності тварин діти почувають себе більш спокійно, впевненіше. При спілкуванні з тваринами знижується артеріальний тиск, рівень холестерину, підвищується імунітет організму, заспокоюється нервова система.  


Ароматерапія 

Ароматерапія - це лікування за допомогою різних запахів або ароматів у вигляді ефірних масел рослинного походження (дерева, кущі, квіти, трави тощо). У педагогів особливий інтерес викликає тісний зв'язок між нюхом та емоційним станом дитини, що зумовлює цілющу та гармонізуючу силу аромотерапії. Вихованці сприймають дію аромотерапії без упередження, тому усі ефірні масла позитивно діють на нервову систему та психічне здоров'я людини. 


Кольоротерапія 

Кольоротерапія заснована на дії кольору на нервову систему людини. Існує два напрями кольоротерапії: безпосередній вплив на мозок людини та створення необхідного кольорового лікувального середовища. Знання «азбуки кольору» є потужним засобом розвитку внутрішнього потенціалу молодших школярів.  


Фітотерапія 

Фітотерапія - спосіб лікування травами. Лікарські рослини тут використовуються у вигляді водних екстрактів. Іноді лише фітотерапія може дати позитивний ефект при непатологічних видах порушень. Фітотерапія застосовується при різних захворюваннях та відіграє значну роль на етапі реабілітації як підтримуюча терапія, також може виступати одним із засобів підвищення фізичної активності.


Ігротерапія 

Ігротерапія - лікування грою. За допомогою гри можна пробуджувати пізнавальний інтерес до навколишнього середовища, фантазію, навчати правильно будувати діалог, позитивно впливати на фізичний та психічний стан дітей, розвивати комунікативні та інтелектуальні здібності. Гра є найбільш доступним, природним та улюбленим видом дитячої діяльності, що являє собою універсальний спосіб переробки отриманих від навколишнього світу вражень, дозволяє дитині виявити особливості мислення й уявлення, її емоційність, активність, розвиває потребу в спілкуванні.

вул. Остроградського, 2, м. Полтава, 36000
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати